نقش مهم محصولات گواهی شده در امنیت غذایی جهان

  • دستیار ارشد نماینده فائو در امور برنامه‌ریزی در وبینار روز جهانی غذا

 

 

دستیار ارشد نماینده فائو در ایران، ابزارهای توصیه‌شده برای تضمین ایمنی و سلامت غذا را صدور گواهی و برچسب‌گذاری مواد غذایی دانسته و گفت: این دو ابزار نه تنها الزاماتی را پیش‌پای فعالان بخش تولید، تأمین و عرضه مواد غذایی ایجاد می‌کنند، بلکه می‌توانند از طریق ارائه اطلاعات صحیح و قابل راستی‌آزمایی به مصرف‌کنندگان، سمت و سوی تقاضای موجود در بازار را شکل دهند.

وی افزود: این بحران بی‌سابقه در دنیای معاصر، فرصتی برای بازاندیشی درباره نیازهای اساسی، شرایط معیشت و چگونگی پاسداشت سلامت و ایمنی ما است.

قنبری تصریح کرد: از آنجا که غذا اساس زندگی و پایه فرهنگ‌ها و جوامع است، اینک بیش از هر زمان دیگر ضرورت دارد تا به مسئله حفظ دسترسی به غذای ایمن، سالم و مغذی، که از جمله حقوق بنیادین بشر است، به عنوان بخشی اساسی از پاسخ کشورها به همه‌گیری کووید 19 توجه شود.

وی افزود: این مسئله به ویژه برای گروه‌های فقیر و آسیب‌پذیری که بیشترین ضربه را از این همه‌گیری و آثار اقتصادی آن دریافت کرده‌اند، اهمیت دارد.  

دستیار ارشد نماینده فائو در ایران تأکید کرد: ایمنی مواد غذایی برای دستیابی به برخی از آرمان‌های توسعه پایدار هم حائز اهمیت است و تأمین غذای ایمن برای رسیدن به دو هدف اصلی «ارتقای سلامتی» و «پایان دادن به گرسنگی» در برنامه توسعه پایدار مورد تاکید جوامع بین‌المللی است.

وی افزود: یکی از اهداف این سند «پایان دادن به گرسنگی برای تمام انسان‌ها یعنی دسترسی به غذای سالم، مغذی و کافی در هر زمان و مکان» است، در این سند همچنین این نکته مورد توجه قرار گرفته است که «هنگامی که کشورها ظرفیت‌های نظارتی، علمی و فنی خود را تقویت می‌کنند، تا اطمینان حاصل شود که غذای ایمن و باکیفیت مورد انتظار در طول زنجیره غذایی وجود دارد، آن‌ها در واقع به سوی الگوهای پایدار توسعه و مصرف غذایی حرکت می‌کنند».

قنبری ادامه داد: اهمیت این موضوع بدان جهت است که غذای ناایمن و ناسالم، نه تنها از طریق خطرات ناشی از غذا، عامل ایجاد بیش از ۲۰۰ نوع بیماری حاد و مزمن – از عفونت دستگاه گوارش گرفته تا سرطان – می‌شود، بلکه هزینه‌های تجمیعی آن علاوه بر رنج و محنت انسان‌ها، در سطحی کلان‌تر، مانعی برای توسعه اقتصادی-اجتماعی بوده، فشار بیش از اندازه‌ای را بر نظام بهداشت و درمان وارد کرده و دسترسی به بازارهای جهانی غذا، تجارت، گردشگری و در نهایت تحقق رشد اقتصادی را با چالش‌هایی جدی روبه‌رو می‌کند.

دستیار ارشد نماینده فائو در امور برنامه‌ریزی اذعان کرد: با در نظر گرفتن این واقعیت‌ها، مشارکت دست‌اندرکاران دخیل در تمامی مراحل تولید، فرآوری، فروش و یا آماده‌سازی مواد غذایی، در حفظ ایمنی و سلامت غذا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: در این میان نهادهای عمومی به عنوان متولیان امر سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری، قانون‌گذاری، و پایش و ارزیابی، نقشی بی‌بدیل در تضمین ایمنی و سلامت غذا برای آحاد افراد جامعه، حتی در دورترین نقاط کشور دارند.

قنبری اضافه کرد: هم چنین در راستای ارتقای سلامت غذا در دنیا کشورهای عضو کمیسیون کدکس از دولت‌ها خواسته‌اند تا در راستای تحقق سه هدف «اطمینان از وجود نظام ایمنی غذا»، «تولید ایمن» و «حفظ،‌ نگهداری و کنترل نظام‌های ایمنی غذا» تلاش کنند.

وی، مؤثرترین ابزارهای توصیه‌شده برای تضمین ایمنی و سلامت غذا را صدور گواهی و برچسب‌گذاری مواد غذایی دانسته و گفت: این دو ابزار نه تنها الزاماتی را پیش‌پای فعالان بخش تولید، تأمین و عرضه مواد غذایی ایجاد می‌کنند، بلکه می‌توانند از طریق ارائه اطلاعات صحیح و قابل راستی‌آزمایی به مصرف‌کنندگان، سمت و سوی تقاضای موجود در بازار را شکل دهند.

دستیار ارشد نماینده فائو در امور برنامه‌ریزی افزود: محصولات گواهی‌شده و به‌تبع آن برچسب‌گذاری مواد غذایی نقش مهمی در ارائه فرصت‌های یادگیری، مسئولیت‌پذیری و حق انتخاب به مصرف‌کنندگان دارد.

قنبری تأکید کرد: محصولات گواهی‌شده و برچسب‌گذاری مواد غذایی می‌توانند به‌واسطه تأثیراتی که بر ترجیحات مصرفی و نوع تقاضای مصرف‌کنندگان نهایی می‌گذارند، مراحل تولید، تأمین و عرضه محصولات غذایی را نیز متأثر کرده و آن‌ها را ملزم به پایبندی به شیوه‌های استاندارد و توصیه‌شده‌ای کند که تضمین‌کننده ایمنی و سلامت مواد غذایی عرضه شده هستند.

وی خاطرنشان کرد: جدیدترین برآوردهای منتشر شده از سوی فائو و سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهند که هر سال حدود ۶۰۰ میلیون نفر بر اثر مصرف مواد غذایی آلوده به باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها، سموم و مواد شیمایی دچار بیماری می‌شوند و چیزی نزدیک به ۴۲۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست می‌دهند.

قنبری افزود: برچسب‌های مواد غذایی با ارائه اطلاعات لازم درباره شیوه و دستورالعمل نگهداری و استفاده از مواد غذایی و گواهی‌های صادر شده با تضمین صحت و سلامت محصولات غذایی عرضه شده در سطح خرده‌فروشی، می‌توانند نقشی بی‌بدیل را در کاهش خسارات، آسیب‌ها و تلفات ناشی از مسمومیت غذایی ایفا کند.

دستیار ارشد نماینده فائو در امور برنامه‌ریزی تصریح کرد: فائو به عنوان کارگزاری پیشروی سازمان ملل متحد در ترویج و پیشبرد تلاش‌های جهانی برای ارتقای ایمنی و امنیت غذایی، از تمامی دست‌اندرکاران می‌خواهد تا در این مسائل حیاتی که اکنون و در آینده زندگی  همه ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند، مشارکت کنند. 

برای دسترسی به منبع اصلی اینجا کلیک کنید

ارتباطات رسانه‌ای
نهادهای ملل متحد درگیر در این ابتکار
FAO
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد